Telenet wil een goede dienstverlening kunnen aanbieden aan al haar klanten. De integriteit van ons netwerk is dus cruciaal. We controleren daarom continu ons netwerk, om die integriteit te bewaken. Wanneer we een probleem opmerken, informeren we onze klant.
Lees meer in de Telenet-gedragscode
U ontving onlangs een e-mail van Telenet over uw IP-adres. Wij merkten op uw IP-adres een DNS-server die als ‘Open DNS resolver’ misbruikt is geweest. Dergelijk misbruik heeft heel wat nadelige gevolgen, zowel voor uzelf als voor andere Telenet-klanten.
Het is heel belangrijk dat u het probleem met de ‘Open DNS resolver’ onmiddellijk opneemt met uw IT-diensten. Als uw IT-diensten de risico’s niet wegnemen binnen 1 maand, kunnen wij uw verbinding gedeeltelijk of volledig schorsen. Deze maatregel duurt tot wanneer het probleem is opgelost.
Als u met een DNS-server werkt, controleer dan volgende instellingen:
Graag hulp of meer uitleg?